Hiiumaale elama

Miks tulla Hiiumaale elama?

Margus Tabor on öelnud, et Hiiumaal ei olegi sellist kanti, mis saaks inimesele mitte meeldida. Ja tal on õigus. Hiiumaa lummavad loodusvaated ilmutavad end igas saare paigas. Hiiumaal elamine mõjub tervistavalt. Käia igapäevaselt Hiiumaa radu, hingata Hiiumaa õhku ja tunda kodutunnet just siin, Hiiumaal… võib öelda, et see on privileeg. Maailmas ei ole ülearu palju nii imelisi paiku elamiseks. Kohe päriselt. Sellele võib kinnitust leida faktist, et Hiiumaa kuulub UNESCO poolt tunnustatud elukeskkondade hulka, kus tasakaal inimtegevuse ja looduse vahel on tänaseni säilinud.

Kes siis ei unistaks elust sellises paigas?

Hiiumaa pakub erakordset elukvaliteeti: vaikust, rahu ning turvalisust. Looduslähedast mõtteviisi ja puhast toitu, mida oma kätega peenralt korjata. Kontorit, kust välja astudes oledki juba metsas või mere ääres. Meil on ruumi, on õhku ja on aega. Iga päikeseloojang on sündmus. Iga inimene on tähtis. Kogukond hoiab üksteist. Saarel saab elu sättida nii, et tööelu ei varjuta koduelu.

Ja äkitselt saavad tähtsaks päris kogemused, päris inimesed, päris toit ja tuulesuunad. Just nii, nagu meie esiisade aegu – ent kiire interneti ja tänapäevaste töövõimalustega.

Mida pakub Hiiumaa lastega peredele?

Hiiumaa pakub lastele päris lapsepõlve – sellist, nagu Astrid Lindgreni raamatutes. Metsmaasikate ja karjakoplite, paadisildade ja kivirahnude vahelisi mängumaid, turvalist ummikutevaba kooliteed ja õdusaid pisikesi lasteaedu, kus põnnid saavad õunapuude otsas turnida ja looduse rütme jälgida. Siin on sõbralikud külad ja koduhoovid, kus ka kõige pisemad tegelased saavad südamerahus tegutseda, muretsemata liikluse virr-varri või tänavaohtude pärast.

Noortele peredele laienevad Hiiumaa vallas mitmed soodustused ja tugi oma kodu ning elamumaa leidmisel. Lapsi ootavad järjekorrapriid õppekohad saare koolieelsetes lasteasutustes ja põhikoolides, riigigümnaasiumis ning mitmetes huvikoolides. Ja lisaks on Hiiumaal maailma puhtaim õhk!

Mis siis muud, kui registreeri end Hiiumaa elanikuks!