Stiiliraamat

Stiiliraamat

Hiiumaa stiiliraamat ja selle kasutus

Hiiumaa logo, mille autoriks on Hiiumaa kunstnik ja karikaturist Valdek Alber, on saanud logo rebrändimisegajuurde sihtkoha stiiliraamatu, kus on välja toodud logo kasutusjuhised, stiilielemendid, sõnumid, pildikeel, erinevad sihtkoha või toodete tähistajad ja mainekujundajad.

Stiiliraamat annab selle kasutajale ette reeglid ja soovitused logo ning sellega seotud elementide ja sõnumite kasutamiseks. Stiiliraamatus viidatud elemendid on kasutamiseks alla laaditavad.

Stiiliraamatus toodud elemendid on saanud inspiratsiooni hiidlaste kultuuri ja eluviisi ajalooliselt kesksest sümbolist ehk kalast – ring kala silmast ja soomustik kala soomustest. 

Üldsõnum ehk slogan on “Hingelt hiid”. Kuigi Hiiumaa on Eesti kõige väiksem maakond nii maa-ala kui populatsiooni poolest, siis hingelt ollakse siin suured – lausa hiiglased.

Samuti on selge sõnum kõikidele hingelt hiidlastele, et just Hiiumaa on neile parim paik. “Hingelt hiid” annab edasi ka tunnetust, et Hiiumaal on omamoodi kultuur ja elustiil. Slogan hõlmab nii Hiiumaa väärtusi kui tulevikuvisiooni: Hiiumaal mõeldakse suurelt, tehakse suuri asju ja ollakse suuremeelsed.

Ka inglisekeelne vaste “Giant by Nature” hõlmab väga sobiva tähendusvälja, viidates ühtlasi selgelt veel ühele Hiiumaa olulisele väärtusele – puhtale loodusele.

Alasõnumid tõukuvad otseselt peasõnumist, säilitades alati sõna “hingelt”, kuid lisades selle juurde konteksti sobiva omadussõna. Nii saab tekitada peaaegu lõputult alasõnumeid, mis siiski alati haakuvad peasõnumiga. Inglise keeles toimib sama loogika – alati jääb paika ”by Nature” ning selle ette asetub sobiv omadussõna.

Stiiliraamat (pdf)

Elemendid saad korraga alla laadida SIIT.

Graafilised elemendid saad korraga alla laadida SIIT.

Esitluspõhi on leitav SIIT.

Pane tähele! Kui soovid logofaile üksikuna alla laadida, siis vali vasakust tulbast soovitud fail, vajuta sellele ning seejärel tee hiirega paremklikk avanenud failil võimalikult üleval vasakus nurgas ning seejärel saad valida foto allalaadimise. Kui Sul tekib küsimusi stiiliraamatu kasutamise või failide kättesaadavuse osas, siis palun kirjuta hiiumaa@hiiumaa.ee.


Logo

Logomärki võib kasutada kahes fikseeritud värvitoonis, nendeks on ette antud sinine ja punane.

Logo koosneb logomärgist, mille all on sõna “Hiiumaa”. Hiiumaa logomärgis kujutab Hiiumaa kontuuri ja päikeseloojangut sillerdava mere kohal.

Logo punane/red

Logo sinine/blue

Sloganiga logo

Logomärk

Logomärki võib kasutada ilma tekstita.

Logomärk punane

Logomärk sinine

Lihtsustatud logo

Lihtsustatud logo on võetud logo all olevast tekstist. Antud logo kasutamine on eelistatav erinevatel kujunduspindadel, kus on juba kasutusel erinevad stiiliraamatus välja toodud graafilised elemendid

Lihtsustatud logo

Lihtsustatud logo sloganiga (EST)

Lihtsustatud logo sloganiga (ENG)

Värvid

Tekstid (RGB 87. 87. 87 CMYK 63. 55. 55. 30 Hex #575757)

Liivabeež (RGB 246. 240. 210 CMYK 3. 3. 20. 0 Hex #f6f0d2)

Päevasoe (RGB 247, 149. 91 CMYK 0. 50. 60. 0 Hex #f7955b)

Päikesepuna (RGB 247, 149. 91 CMYK 0. 50. 60. 0 Hex #f7955b)

Sära (kollane) (RGB 246. 238. 102 CMYK 6. 0. 73. 0 Hex #f6ee66)

Merepõhjasinine (RGB 0. 114. 188 CMYK 87. 52. 0. 0 Hex #0072bc)

Veepinnasinine (RGB 116. 206. 206 CMYK 51. 0. 22. 0 Hex #74cece)

Graafilised elemendid

Graafilisi elemente võib kasutada koos lihtsustatud logoga. Ringe võib kasutada koos teiste graafiliste elementide või fotodega. Elementide kasutamist koos põhilogoga tuleks aga vältida, kuna märk on oma visuaalses intensiivsuses eneseküllane

Punane ring

Kollane ring

Oranž ring

Sinine ring

Türkiis ring

Hall kalasoomus

Kollane kalasoomus

Oranž kalasoomus

Punane kalasoomus

Türkiis kalasoomus

Sinine kalasoomus

Valge kalasoomus

Kirjafailid

Cocogoose Pro on mõeldud kujundustel ja disainis kasutamiseks.

Raleway on veebilehel kasutamiseks.

Verdana on pikkades tekstides kasutamiseks. Näiteks e-mailid ja ametlikud tekstid.